İptal ve İade Süreçleri

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Madde 1-Taraflar

Satıcı

Unvan    : ÜNİMAR MARKET(Bundan sonra SATICI olarak anılcaktır)

Adres    : Ayluga Mah.Çanakkale Böl.City Mall Alışveriş Merkezi G.MAĞUSA

Telefon   :0392 365 57 57

Email     :[email protected]

1-2   ALICI

Madde 2-Konu

İşbu sözleşmenin ALICI’ nın SATCI’ya ait www.unimarmarket.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini [eticaret] yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı,Satıcı’nın isim,unvan,açık adres,telefon ve diğer erişim bilgileri satışa konu malın temel nitelikleri,vergiler dahi olmak üzere satış fiyatı,ödeme şekli,teslimat koşulları ve masrafları vs.satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgileri ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı şikayet ve itirazlarını iletilebilecekleri resmi makamları vs. konusunda açık,anlaşılır ve internet ortamına ( eticaret sitesinde)uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

Sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünü iptal,iade yada değişim yapmak isterseniz nedeniyle birlikte açıklama yapmanız gerekmektedir.

Talebiniz 24 saat içerisinde değerlendirilip size geri dönüş yapılmaktadır.

 www.unimarmarket.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme de alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 3-Garanti

Kullanma talimatına uygun şekilde kullanılan ve temizliği yapılan ürünler her türlü üretim hatasına karşı kendi belgesinde yazdığı yıl süresince garanti kapsamındadır.Satıcının garanti sorumluluğu yalnızca 4077 sayılı Kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir.Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanun’unun hükümleri geçerli olacaktı

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.